Bizi sosyal medyalardan takip edin

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

Sinameki (Cassia Angustifolia)

Sinameki Otunun Faydaları

Sinameki otunda bulunan bazı bileşenler vücutta oluşan parazitlerle savaşmaktadır. Bağırsak kurtları ile savaşır ve bağırsak sağlığınızı korur. Böylece mideniz daha iyi hisseder.

Sinameki otu diüretik ve antioksidan bir bitkidir. Bu etkisi sayesinde vücudunuzda biriken zararlı maddeleri kolayca atmanızı sağlar. Sinameki otu kabızlık ve ödem durumlarında sizi iyi hissettiren bir bitki olacaktır. Kabızlık tedavisinde bitkisel çay olarak önerilmektedir.

Vücudunuzda oluşacak iltihapları önler. Eğer var olan bir iltihap varsa kısa zamanda yok edip sizi eski sağlığınıza kavuşturur.

Sinameki otu baş ağrısı, kemik ağrısı ve mide ağrısı gibi durumlarda ağrı kesici olarak etkisini gösterebilir.

Sinameki otu bağırsaklarınız için etkili olduğu gibi cildiniz için de faydalı olacaktır. Sinameki otunu cildinizin daha canlı görünmesi ve parlaklık kazanması için kullanabilirsiniz.

Sinameki otu saça faydası ile de tercih edilen şifalı bir bitki kaynağıdır. Saçlarınızın canlılığını kaybettiği ve sıkça döküldüğü anda bir ilaç gibi faydalı olacaktır. Sinameki otu saç dökülmesi problemlerinde en doğal tedavi malzemeniz olacaktır. Saçlarınızı besleyip canlılık kazandıracaktır.

Saçları uzun zamanda uzayanlarda ise sinameki otu saç uzatma etkisi ile tercih edilecektir. Sinameki otu ile saç bakımı uyguladığınızda saçlarınızda kepeklenme sorunu görülmeyecektir. Aynı zamanda saç derisinde oluşan kaşıntı ve kızarıklar da sinameki otunun faydası ile yok olacaktır.

*