Bizi sosyal medyalardan takip edin

0

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

İPTAL VE İADE POLİTİKASI

İptal işlemini nasıl yapabilirim?

Siparişinizi iptal etmek için info@drhenri.com.tr adresine 7/24 e-posta gönderebilirsiniz.

Siparişinizin aynı gün kargoya teslim edilmesi için Dr. Henri ailesi olarak çok çalışıyoruz. Siparişinizi aynı gün içerisinde iptal edebilirsiniz.Hazırlık aşaması tamamlanmış olan siparişlerin faturası kesildiği için, siparişin iptali mümkün değildir.

Satın aldığım ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

İade etmek istediğiniz ürünü, siparişinizin size ulaştığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde, aşağıdaki adımları takip ederek iade edebilirsiniz:

Satın aldığınız ürünün tahrip edilmemiş, paketi hasar görmemiş, tüm aksesuarlarıyla birlikte, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir. (hava ile şişirilen ürünler vakumlu gelmektedir ve açıldığı takdirde tekrar paketleme imkanı bulunmamaktadır).

İade etmek istediğiniz ürünü yurtiçi kargo ile aşağıdaki adrese "Karşı Ödemeli" olarak gönderebilirsiniz.

İade Adresi: 9 Eylül Mahallesi 331 Sokak No:8 Gaziemir - İZMİR

İade edilen ürünün tarafımıza ulaşmasıyla birlikte iade süreci başlatılır. Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra drhenri.com.tr tarafından kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir. Ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 10 gün içerisinde "artı bakiye" olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve drhenri.com.tr' nin bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Kusurlu Ürün İadesi

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde iade edebilirsiniz. Bu tür bir durumla karşılaşmanız halinde yukarıdaki adımları izleyerek ürünü tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Ürünü iade süresi içerisinde tarafımıza göndermeniz halinde, gerekli kontroller yapılarak ürün/ürünlerin değişimi yapılacaktır. Ürün/ürünlerin stoklarımızda olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir. Üründe kullanımdan doğan bir kusur yoksa ürün bedeli tarafınıza geri ödenir.

İade Kapsamı Dışındaki Ürünler :

İade talebinizin kabul edilmesi için gönderilen ürünün paketinin hasar almamış, ürünün kullanılmamış ve zarar görmemiş olması gerekmektedir. Hava ile şişirilen tüm ürünlerin özelinde ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olması iade kabulü için şarttır.

İade talebinizin geçersiz kabul edileceği durumlarla ilgili olarak aşağıdaki kuralları okumanızı rica ederiz:

Tüm kullanılmış ürünler (satılabilirlik özelliğinin yitirilmesinden dolayı iade ve değişim süresine uygun olsa dahi iade ya da değişimi söz konusu olmamaktadır).

Kullanıcı hatası ile (düşme, çarpma, yırtılma, patlama vb.) hasar gören ürünler iade alınamamaktadır. Ürünü; faturası, orijinal kutusu, orijinal ambalajı ve kesilip kopartılmamış etiketi ile birlikte, yanında gönderilen dokümanlar ve tüm aksesuarlar da dahil edilerek göndermeniz gerekmektedir. İadenin gerçekleşebilmesi için ürünlerin kullanılmamış ve bozulmamış olması gerekmektedir.

Orjinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmamasını ya da koli bandı kullanılmamasını rica ederiz. Aksi halde iade işlemi gerçekleştirilemeyecektir.

Kullanım sırasında vücuda temas eden ürünler (şişirilebilen deniz ürünleri, havlular vb.), hijyenik sebeplerle iade edilememektedir.

Kullanım talimatları uygulanmamış ürünler (satılabilirlik özelliğinin yitirilmesinden dolayı iade ve değişim süresine uygun olsa dahi iade ya da değişimi söz konusu olmamaktadır).