MADDE 1- TARAFLAR
1.1- SATICI:
Ünvanı : Dr. Henri doğal ürünler Limited Şirketi
Adresi : 9 Eylül Mahallesi 331 Sokak No:8 Gaziemir - İZMİR
Telefon : 0232 220 30 33
E-Posta : info@drhenri.com.tr

1.2- ALICI:
Adı/soyadı/Ünvanı:
Adresi :
Telefon:
Email:

MADDE 2- KONU
İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nin SATICI'ya ait  internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptigi aşağida nitelikleri ve satiş fiyatı belirtilen ürünün satişi ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkinda Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN
Ürünlerin Cinsi ve Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi aşağıda belirtildiği gibidir.

Ödeme Şekli ve Miktarı         :  ( Havale – Eft – Kredi Kartı ) ,                         - TL
Teslimat Adresi                      :
Teslim Edilecek Kişi             :
Fatura Adresi                         :

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER
4.1 - ALICI, internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder, kredi kartı (VISA, MasterCard, American Express), banka havalesi veya posta çeki ile alışveriş yapılabilir. Üç (3) işgünü içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı veya havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Bu maddede belirtilmeyen ödeme yöntemleri kesinlikle kabul edilmez.
4.2 - Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4 - {SellerFirmName} tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Hediye paketleri sevk irsaliyesi ile gönderilecek; fatura, bilahare fatura adresine postalanacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar KDV dahil TL olarak ifade edilmiştir. Kargo ücreti ise ALICI' ya ait olup, KDV oranı %8’ dir. Söz konusu oranlarda oluşabilecek yasal değişiklikler, yürürlüğe girdiği tarihte aynen uygulanacaktır.
4.5 - SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.6 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin ( elektronik ortamda onaylanmış olması ve bedelinin ALICI 'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.7 - Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI' ya kullanılmamış ve eksiksiz halde göndermesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri SATICI' ya aittir.
4.8 - SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI' ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI' nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde siparişindeki ödeme şekline göre defaten iade edilir.
4.9 - Satışta bulunan ürünlere ilişkin stok durumları tedarikçi firmaların stoklarında güncellemelere rağmen, elde olmayan sebeplerden dolayı tükenmiş olan ürünlerin gönderim süresi uzayabilir. Bu durumda müşteri telefon veya e-posta yolu ile bilgilendirilir. Müşterinin talebine göre şipariş değiştirilebilir, gönderim beklenebilir veya sipariş iptal edilebilir. Siparişin iptali durumunda, ödeme kredi kartı ile yapılmışsa kredi kartına, ödeme banka havalesi ile yapılmışsa müşterinin belirttiği bir banka hesabına geri havale edilir.
4.10 - 3 günde gönderim ibaresi, çalışma gün ve saatlerinde verilen siparişinizin takip eden üç çalışma günü içerisinde herhangi bir yasal kısıtlama olmaması halinde kargoya verileceğini belirtmektedir.
4.11 - Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı, geçici bir aksaklık olmadığı sürece son kullanıcılar için YURTİÇİ KARGO ile yapılacaktır. SATICI aracı kargo şirketini herhangi bir bilgi vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
4.12 - Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden, teslimat sırasında hasarlı olduğu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak info@drhenri.com.tr adresine e-posta ile gönderilmeli ve durum {Email} adresine bir e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. SATICI, sipariş ile ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın yapılmasını sağlayacaktır.
4.13 - İşbu sözleşme alıcı tarafından elektronik olarak onaylandıktan ve SATICI’ nın sisteminde onaylandığı görüldükten sonra geçerlilik kazanır.
4.14- İade veya değişikliği istenen ürünler ayrı bir paket/ koli içerisinde konularak, kargoda hasar görmeyecek şekilde geri gönderilmelidir. Ürünlerin orijinal kolileri üzerinde meydana gelebilecek hasar ve üzerlerine yapıştırılan kargo vs etiketleri, ürünlerin orijinalliğini ve dolayısıyla yeniden satılabilirliğini bozduğu için, iade veya degişimleri mümkün olamayacaktır.

4.15 - İade talebinizin geçersiz kabul edileceği durumlarla ilgili olarak aşağıdaki kuralları okumanızı rica ederiz:

  1. Tüm kullanılmış ürünler (satılabilirlik özelliğinin yitirilmesinden dolayı iade ve değişim süresine uygun olsa dahi iade ya da değişimi söz konusu olmamaktadır).
  2. Kullanıcı hatası ile (düşme, çarpma, yırtılma, patlama vb.) hasar gören ürünler iade alınamamaktadır.
  3. Ürünü; faturası, orijinal kutusu, orijinal ambalajı ve kesilip kopartılmamış etiketi ile birlikte, yanında gönderilen dokümanlar ve tüm aksesuarlar da dahil edilerek göndermeniz gerekmektedir. İadenin gerçekleşebilmesi için ürünlerin kullanılmamış ve bozulmamış olması gerekmektedir.
  4. Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmamasını ya da koli bandı kullanılmamasını rica ederiz. Aksi halde iade işlemi gerçekleştirilemeyecektir.

MADDE 5 - CAYMA
ALICI, sözleşme konusu ürününün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI' ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün kutu/paket içeriğinin eksilmemesi ve ürünün yeniden satılabilir halde olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI' ya teslim edilen ürünün SATICI' ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI' ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkının kullanılmasından kaynaklanan EFT kesintisi, kargo gideri ve sair masraflar SATICI' ya aittir.

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER


  1. Tüm kullanılmış ürünler (satılabilirlik özelliğinin yitirilmesinden dolayı iade ve değişim süresine uygun olsa dahi iade ya da değişimi söz konusu olmamaktadır).
  2. Kullanıcı hatası ile (düşme, çarpma, yırtılma, patlama vb.) hasar gören ürünler iade alınamamaktadır.
  3. Ürünü; faturası, orijinal kutusu, orijinal ambalajı ve kesilip kopartılmamış etiketi ile birlikte, yanında gönderilen dokümanlar ve tüm aksesuarlar da dahil edilerek göndermeniz gerekmektedir. İadenin gerçekleşebilmesi için ürünlerin kullanılmamış ve bozulmamış olması gerekmektedir.
  4. Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmamasını ya da koli bandı kullanılmamasını rica ederiz. Aksi halde iade işlemi gerçekleştirilemeyecektir.

MADDE 7 - YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI 'nın veya SATICI' nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

MADDE 8 - YÜRÜRLÜK

ALICI, Site üzerinden verdiği siparişe ait ödemeyi gerçekleştirdiğinde işbu sözleşmenin tüm şartlarını kabul etmiş sayılır. SATICI, siparişin gerçekleşmesi öncesinde işbu sözleşmenin sitede ALICI tarafından okunup kabul edildiğine dair onay alacak şekilde gerekli yazılımsal düzenlemeleri yapmakla yükümlüdür.

İşbu Sözleşme ticari amaçlarla yapılmıştır. Sözleşmede hüküm bulunmayan hallerde 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Yönetmeliği ilgili hükümleri geçerlidir.

SATICI:DR.HENRİ DOĞAL ÜRÜNLER LTD.ŞTİ

ALICI: {UserName}
TARİH: Sipariş Tarihi ile aynı